Aktualności Aktualności

Zmiany w podatku VAT

Zmiany to drugie imię podatku VAT

Obecny rok możemy uznać w tym względzie za wyjątkowy, bo to trzeci rok w historii obowiązywania VAT w Polsce, w którym podatek ten się nie zmienia – przednio były to 1996 i 1994. Jak wiemy zmiany przepisów znajdują zawsze swoje odzwierciedlenie w potrzebie dostosowania systemów księgowych, szkoleń pracowników i prowadzą do licznych błędów w okresach przejściowych. Przywołać tu można przełom 2010/2011 roku, kiedy to zmieniała się podstawowa stawka podatku VAT z 22% na 23% i początek obecnego roku. W tych okresach wyraźnie widoczne było poruszenie wśród przedsiębiorców, którzy nie zdążyli dostosować firm lub proces ten odłożyli na ostatnią chwilę. Dotyczyło to zarówno oprogramowania, jak i aktualizacji urządzeń fiskalnych – kas czy drukarek.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw przedsiębiorcom i stworzyliśmy zestawienie najważniejszych zmian, które czekają przedsiębiorców. W serwisie www.ZmianaVAT.Comarch.pl na bieżąco publikujemy aktualności dotyczące zmian w przepisach, które powinny rozjaśnić zawiłe zagadnienia prawne i pokazywać, na jakim etapie i w którą stronę zmierzają prace nad ustawą. Najważniejsze z publikacji można znaleźć także na naszym profilu w serwisie Facebook. Zapraszamy zatem do śledzenia stronywww.ZmianaVAT.Comarch.pl, a tym samy do dobrego przygotowania firmy na zbliżające się wyzwania.

Na wrzesień i listopad 2012 roku planujemy również przeprowadzenie szkoleń online dotyczących wprowadzenia przepisów oraz ich konsekwencji dla codziennej pracy firmy. O terminach i szczegółach e-szkoleń Comarch będzie informował na stronach serwisu wwwZmianaVAT.Comarch.pl.